Email: ekobudstyl@ukr.net Телефон: +38 (098) 804-47-31
Замовити дзвінок

Якщо у Вас виникли запитання - залиште Ваш номер телефону, ми з радістю надамо Вам відповідь!

Влаштування стяжки

Облаштування стяжки

Міцна і рівна поверхня під покриттям підлоги називається стяжкою. Спеціальними конструкціями і розчинами досягається усунення нерівностей, прикриття комунікацій, створення необхідного ухилу, розподіл навантажень. Стяжки виконуються і на перекриття покрівлі, щоб підсилювати і утеплити підлогу. Норми і вимоги до облаштування підлоги закріплені в спеціальних СНіП.

Види стяжок

Фахівці виділяють кілька різновидів стяжок за різними принципами:

 1. Зчеплення з перекриттям. Якщо присутнє зчеплення стяжки з робочою поверхнею (часто за допомогою ефекту адгезії), то такий варіант називається пов'язаним. При відділенні стяжки від гідро- і теплоізоляційних шарів, але зіткненні зі стінами, цей вид іменується стяжкою на роздільному шарі. А при відсутності прилягання шару до стін – плаваюча.
 2. Спосіб укладання: суцільним шаром, з можливістю суміші самовирівнюючої, напівсухої і збірно-сухої. Остання передбачає засипку сипучими матеріалами (керамзитом) з подальшим розміщенням гіпсоволокнистих плит основи.
 3. Особливості будови. Промислові роблять з використанням високоміцних марок бетону. А напівсухі цементно-піщані можуть виконуватися з додаванням синтетичного фіброволокна.

Технології можна розділити на механізований і ручний. Основними сумішами для стяжки є ангідридні (на основі сульфату кальцію, ще називаються «гіпсовими») і цементно-в'яжучі.

Будівельний процес

Популярні легкобетонні стяжки виконують в декілька етапів:

 • змішування сухих матеріалів розчину і додавання до них води;
 • очищення основи від пилу і його змочування;
 • розмітка маяками і їх укладання спільно з рейками;
 • заливка розчину і його вирівнювання врівень;
 • видалення рейок і заливка місць їх локації тим же розчином;
 • затирка великою теркою;
 • розпилення води по шару стяжки протягом 5 днів по 2-3 рази за добу;
 • перевірка горизонтальної стяжки, виправлення вад шпателем;
 • остаточне шліфування.

Якщо роботи виконуються в зимовий період, то нижній шар повинен бути прогрітий до + 50С.

Вартість робіт в Україні

Оперативне і якісне виконання стяжки важливо для вирішення основних будівельних завдань і довговічності конструкції в цілому. Наша компанія заощаджує Ваш час, взявши на себе розробку оптимальних рішень під конкретний об'єкт. Ціна послуг приємно здивує.